گالری نقاشی. قسمت اول

چند روز پیش به یک نمایشگاه خصوصی دعوت شدم که برایم بسیار دلنشین  بود.

نمایشگاه آثار نقاشی خانم فریبا آقایی نقاش جوان و خوش ذوق که بی شک هر کدام از بازدید کنندگان این نمایشگاه با من در نبوغ و استعداد این نقاش هم عقیده هستند

طرحهای این نمایشگاه زاییده تخیل هنرمند بود. وقتی به هرکدام از تابلوها که مینگریستی تو را بر بال تخیل سوار میکرد و سفری جادویی را به بیننده هدیه میداد.

طرحهایی که نه کوبیسم بود و نه اکسپرسیونیسم. و از طرفی هم  ،هم این بود و هم آن . شاید آینده سبکی را برای تخیل این جوان ایرانی بیابد.

ظرافت زنانه تابلوهایش را پر شعر کرده بود و طرحهایش که هرکدام انگار قصه ای بود اسیر در  بوم نقاشی. 

کمی که با این هنرمند حرف زدم اندکی از رازهای خلق این تابلوها را دریافتم . او شاید نبوغ نقاشیش را مدیون دو هنر دیگرش که سالها با آن زندگی کرده بود است . او سالها پیش تیاتر کار کرده و در کنارش کاریکاتور کشیده است .

خانم آقایی معتقد است نقاشیهایش قاب اکسپرسیونیسم  را دارد و من نیز با ایشان هم عقیده ام . اما اکسپرسیونیسم انتزاعی از نوع ابداعی خود خالقش.وقتی به فیگور شخصیتهای تابلوهایش نگاه میکنی فرمهای نمایش را میبینی و لایه های پر مفهوم قصه نانوشته تابلوهایش را.

انگار نقاش قلم برداشته و با ظرافتهای یک نویسنده چیره دست رمان نوشته  و یا  درام روزگار خود را کارگردانی کرده .

مطلب بعد را به مصاحبه ای کوتاه و شنیدنی با خانم فریبا آقایی اختصاص داده ام . شاید بتوانم اجازه نمایش یکی دو تا از کارهای ایشان را نیز بیابم.

/ 2 نظر / 20 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس با تشکر[گل] [گل]

نازي

يه وبلاگ طراحي کردم و تمام کسايي که وبلاگ خوب و باحال دارند رو دعوت به تبادل لينک کردم . از تو هم دعوت مي کنم به جمع ما بياي . منتظر حضورتم . باي