گالری نقاشی.قسمت دوم

خانم  آقایی لطف کنید خودتون رو بیشتر معرفی کنید .

فریبا آقایی هستم .متولد شهر زاهدان .نقاشی را بصورت تجربی پی گرفتم . در کنار کار نقاشی ،در مقطعی بازیگری تاتر  رو تجربه کردم . دوره انجمن سینمای جوان رو گذروندم . و  دو کار انیمیشن تا بحال ساختم . در چند سال پیش تجربه شیرین عکاسی داشتم  و این تجربه به برگزاری دو نمایشگاه عکس گروهی وکسب مقام سومی در عکاسی رو برام داشت .ضمنا در مقطعی هم کار تدوین برنامه هایی از صداو سیما رو انجام دادم .

 

چه چیزی کارهای نقاشی شما  را متفاوت کرده ؟

من تمام تلاشم رو کردم تا در آثارم از کار کسی تقلید نکنم . بگونه ای تلاش کردم در نقاشیهایم خودم باشم  و ذهنیات خودم رو پیاده کنم .

سبک نقاشی شما چیست ؟

در نقاشی هم  سبکهای مختلفی رو تجربه کردم .ریالیسم . کوبیسم و اکسپرسیونیسم . چون در خلق این تابلوها  داشته هاو تراوشات ذهنیم یار و یاورم بودند انگار تمایل و گرایش من به سبک اکسپرسیونیسم بیشتر از دیگر سبکها بوده .

 

تا جایی که من میدونم تا حدودی در این سبک ظرافت جایی نداره اما کارهای شما ظرافت و لطافت خاصی دارند.؟

شما درست میفرمایید .من تلاش کردم وقتی نقاشی میکشم خودم رو به مادر هنرهای ایرانی که سالیان سال است اسم و آوازه خانمهای ایرانی را در جهان بلند آوازه کرده نزدیک کنم .و اون هنر بافت قالی است .ایرانیان سالهای سال است که ظرافت رو در آثار هنریشون حفظ کردند  . قالی و مینیاتور . گلیم و گبه  و ... . چرا من در نقاشیهایم از این نظم و ظرافت پیروی نکنم .

 

کشیدن هر تابلو چقدر زمان میبره ؟

بستگی به طرح و اندازه داره . کاری بوده من یک روزه طرح  رو زدم و همون روز هم رنگ امزیش رو تموم کردم و کاری بوده مانند تابلو شهر فرنگم که از هشتاد طرح و نقاشی تشکیل شده که ایده اولیش رو از روی یک لحاف کرسی قدیمی مادربزرگ پدریم که به قول قدیمیا به شکل چهل تکه یعنی از کنار هم گذاشتن چندین پارچه تشکیل شده  گرفتم  .این کار با اینکه ابعاد تابلوش زیاد بزرگ نیست اما دو ماه زمان برد و یا همین کار جدیدم  رو یک ماهه شروع کردم و هنوز پنجاه درصد کار تموم نشده . 

 

میشه در مورد این تابلو بیشتر بگید ؟

فقط میتونم بگم که اسمش فعلا تا زمان پایان  کار ، چشمانی که همه جا است ،!   میباشد .امیدوارم بعد از پایان نقاشی همچون دیگر تابلوهام مورد اقبال و لطف دوستان قرار بگیره .

 

ممنون از وقتی که به ما دادید.

من هم ممنونم از شما .

/ 1 نظر / 22 بازدید
نازي

يه وبلاگ طراحي کردم و تمام کسايي که وبلاگ خوب و باحال دارند رو دعوت به تبادل لينک کردم . از تو هم دعوت مي کنم به جمع ما بياي . منتظر حضورتم . باي